Портал в режимі тестування та наповнення
Міністерство Енергетики України ДП 'РЕМ' - логотип
Людям із порушенням зору

Шановні електропостачальники!

Категорії

З метою впровадження та забезпечення функціонування центральної інформаційно-телекомунікаційної платформи Датахаб в частині ведення централізованого реєстру точок комерційного обліку (Реєстру ТКО) на ринку електричної енергії, адміністрування процесів зміни електропостачальника та припинення електропостачання, відповідно до листа ПрАТ «НЕК УКРЕНЕРГО» №01/44134 від 06.09.2023 року повідомляємо наступне.  

Починаючи з 28 вересня 2023 року, всі учасники ринку електричної енергії, які проводять свою діяльність в межах ліцензованої діяльності ДП «Регіональні електричні мережі», мають подавати запити на реєстрацію Точок Комерційного Обліку (ТКО) на ринку електричної енергії, а також проводити адміністрування процесів зміни електропостачальника та припинення електропостачання виключно у електронному форматі через DataHub

DataHub (або Датахаб) – це інформаційна та телекомунікаційна платформа, яка використовується в енергетичному секторі для обміну та обробки інформації між різними учасниками ринку, такими як електропостачальники та оператори системи розподілу (ОСР). DataHub є важливим компонентом цифрової трансформації енергетичного сектору і грає ключову роль у підвищенні ефективності та прозорості в цій галузі.  

З переваг DataHub для електропостачальників: 

  1. Ефективний облік і взаємодія зі споживачами: DataHub дозволяє електропостачальникам точно вести облік споживаної електроенергії для кожного клієнта. Це спрощує розрахунок та надання рахунків споживачам, а також дозволяє забезпечити точність та прозорість у взаємодії з ними. 
  1. Оптимізація обліку та внутрішніх процесів: DataHub допомагає автоматизувати багато процесів, пов’язаних з обліком електроенергії та взаємодією з іншими учасниками ринку. Це дозволяє ефективніше використовувати ресурси та зменшити адміністративні витрати. 
  1. Покращення обслуговування клієнтів: За допомогою DataHub, електропостачальники можуть надавати клієнтам більше інформації щодо їх енергоспоживання та дозволяти клієнтам здійснювати самостійний облік та керування своєю енергією. 

Загалом, DataHub сприяє створенню більш ефективної, прозорої та контрольованої енергетичної системи, яка приносить користь як електропостачальникам, споживачам, так і операторам системи розподілу. 

До старту впровадження DataHub буде проінформовано  електропостачальників листами на електронні адреси щодо  ЕІС-кодів площадок комерційного обліку споживачів, приєднаних до мережі ДП «Регіональні електричні мережі».  

            Інформаційні матеріали по функціонуванню  процесів в Datahub знаходяться  за посиланням https://ua.energy/datahub/