ПРО НАС

ДП „Укренерговугілля” було створене відповідно до Наказу Міністерства палива та енергетики України від 13.02.03 № 83 на базі діючого підприємства ПСЕМ „Донецьквугілля”. Першим генеральним директором ДП «Укренерговугілля» було призначено заслуженого енергетика України Котляренка Володимира Георгійовича.

Першими співробітниками, які створювали компанію були:

  • Перший заступник Генерального директора – технічний директор Тімченко Віталій Григорович
  • Заступник генерального директора з фінансових та економічних питань Саква Юрій Вікторович
  • Заступник генерального директора з питань енергозабезпечення Бендик Володимир Миколайович
  • Головний бухгалтер Рибак Лідія Іванівна
  • Юрисконсульт Мажирін Ігор Олександрович
  • Економіст 2 категорії Долгов Владислав Ігорович

ДП «Укренерговугілля» почало свою ліцензовану діяльність з 01.06.2003 року з метою:

  • забезпечення єдиної технічної політики щодо забезпечення надійного енергопостачання вугільних підприємств і приведення енергообладнання відповідно до вимог категорійності даної групи споживачів
  • підвищення рівня оплати за спожиту електричну енергію вугільними підприємствами і доведення її до рівня 100 %. У другому півріччі 2003 року постачання електричної енергії здійснювалось на вугільні підприємства Донецької, Львівської, Волинської областей, а з січня 2004 року почалось постачання по територп Луганської області

ДП “Укренерговугілля” є специфічною енергопостачальною компанією оскільки 95,8% її споживачів – це вугільні об’єднання. У зв’язку з цим для них було запроваджено низькі тарифи на електричну енергію. Це в свою чергу дозволило вугільним підприємствам зекономити значні кошти з оплати за спожиту електричну енергію, тим самим зменшити собівартість вугілля, що видобувається і використати ці кошти на заробітну плату.

Зі створенням ДП „Укренерговугілля” значно покращився рівень розрахунків за куповану в ДП „Енергоринок” електричну енергію. Якщо в 2003 році ПСЕМ „Донецьквугілля” розраховувалось з ДП „Енергоринок” на рівні 50 % – 60 %, то ДП „Укренерговугілля” в середньому розраховується на 80 – 85% від загальної вартості купованої електроенергії. 14 серпня 2007 року було припинено діяльність ДП «Укренерговугілля» у зв’язку з перетворенням його у відкрите акціонерне товариство «Укренерговугілля». З 12 грудня 2007 року виконуючим обов’язки голови правління ВАТ «Укренерговугілля» призначено Богатирьова І.І., а з 28 лютого2008 року – головою правління.

Донецька філія

Історія Донецького структурного підрозділу ВАТ «Укренерговугілля» почалась у 1995 році, коли на підставі наказу Мінвуглепрому України № 94 від 21.11.95р. на базі ПЕМ ВО “Донецьквугілля” було створено Державне підприємство селищних електричних мереж виробничого об’єднання “Донецьквугілля”. В травні 2003 року ДП ПСЕМ ВО «Донецьквугілля» реорганізується шляхом приєднання до ДП «Укренерговугілля» (з серпня 2007 року ВАТ «Укренерговугілля».
Всього станом на 31.01.2008 р. кількість працюючих у Донецькій філії складає 1896 чоловік.
Розміщення структурних підрозділів обумовлено місцезнаходженням великих вугільних підприємств Донецької області. Структурно Донецька філія ВАТ «Укренерговугілля» поділяється на три райони електричних мереж (Об’єднаний
І Центральний, Петровськии та Пролетарський, 7 енергоуправлінь (Димитрівське, Макіївське, Дзержинське, Добропільське, Шахтарське, Торезьке, Селідівське) та дві виробничі дільниці (об’єднана комплексних ремонтів та ремонтно – будівельна).
Структурні підрозділи експлуатують 1 підстанцію напругою 220 кВ, 18 підстанцій напругою 110 кВ, 7 підстанцій напругою 35 кВ, 167 підстанцій напругою 6 кВ та 229 трансформаторних підстанцій, також 1703,5 км повітряних ліній електропередач напругою 0,4-220 кВ та 607,1 км кабельних ЛЕП напругою 0,4-кВ.

Луганська філія

28 жовтня 2003 року в складі ВАТ «Укренерговугілля» був створений окремий структурний підрозділ – Луганську філію, яка включає в собі вісім енергоуправлінь.
Чисельність працівників філії становить 1300 чоловік, із них 326ІТР і службовців, 974 робочих, 756 чоловік із яких оперативно-виробничий персонал. Обслуговуванні філії знаходяться: 171 підстанцій, потужністю 6-35-110 кВ, 1090 км ліній електропередач.
Філія забезпечує постачання електричною енергією 85 шахтам, 26 збагачувальним фабрикам та іншим споживачам в розмірі більше 200 млн. кВт. ч в місяць.
Для забезпечення надійного електропостачання споживачів, за період роботи філії, виконаний капітальний ремонт обладнання на 135 підстанціях 6-35-110 кВ, де відремонтовано 58 силових трансформаторів, 23 масляних вимикачів 35-110 кВ і 2163 вимикачів 6кВ.
Капітально відремонтовані повітряні лінії електропередач довжиною 849,97 км, відновлені 605,8 км ушкоджених кабельних ліній.
Велика увага приділяється якісному поліпшенню технічних засобів обліку електроенергії. Зокрема встановлено 726 багатотарифних приладів обліку, 960 однофазних електронних лічильників. Переведено на диференційований облік електроенергії 47 підприємств споживачів.
Високопродуктивна праця працівників філії й вагомий соціальний пакет, передбачена для них колективним договором підприємства, дають всі гарантії для подальшого розвитку Луганської філії.

Львівська філія

Створена 17 вересня 2003 року з наказом ДП ” Укренерговугілля ” № 44 від 17.09.2003 як відокремлений структурний підрозділ підприємства(з серпня 2007 року ВАТ ” Укренерговугілля “). Всього станом на 31.01 2008 кількість працюючих у Львівській філії складім-14 чоловік.
Розташування Львівської філії ВАТ “Укренерговугілля” обумовлене місцезнаходженням вугільних підприємств Львівщини . Не дивлячись на незначний кількісний склад працівників, по мережах Львівської філії було передано за 2007 рік понад 16о млн. кВт електроенергії при практично повній відсутності аварійності (одна подія без відключення споживача).

Волинська філія

Волинська філія створена і серпня 2003р. м наказом ДП ” Укренерговугілля ” №17 від 29 липня 2003 року як відокремлений структурний підрозділ підприємства. Розпорядженням №382-р від 07 серпня 2003 року Нововолинські міська рада погодила розміщення в м. Нововолинську Волинської філії ДП Укренерговугілля “.У серпні 2007 року Волинська філія ДП ” Укренерговугілля ” перетворена шляхом реорганізації у Волинську філію ВАТ ” Укренерговугілля” Першим директором Волинської філії ДП ” Укренерговугілля ” призначено Кушнерука Петра Пилиповича, а з 17 жовтня 2003 року призначений директором Адамський Олег Анатолійович. Всього становить на 31.01.2008 кількість Працюючих у Волинській філії становить 47 чоловік.
Серед кращих працівників, які забезпечують організацію та керівництво філією, є: наполегливий, старанний провідний інженер Зьоменко Сергій Іванович; старший диспетчер Онопрієнко Мяргарита Павлівна; майстер виробничої дільниці Миколайчук Олег Андрійович; майстер виробничої дільниці Петронюк Василь Петрович; бухгалтери Болзан Таїсія Михайлівна та Кушнирук Оксана Миколаївна. Без порад інженера зі збуту – Олісейчик Валентини Петрівни не обходиться жоден працівник філії. Валентина Петрівна очолює профспілкову організацію філії з дня створення; технік 1-ї Категорії – Станицька Надія Дмитрівна, яка займається і матеріально-технічним забезпеченням та кадровою роботою філії.